Kosmetyki - jakie każda kobieta powinna posiadać

2020-08-14

Trudno wyobrazić sobie kobietę, której nie interesują markowe i tanie kosmetyki dostępne online<. Każda przedstawicielka płci pięknej powinna mieć w swojej kosmetyczne przynajmniej kilka kosmetyków, które pozwolą na wykonanie perfekcyjnego makijażu. O czym nie należy zapomnieć?

Kosmetyki niezbędne

Do kosmetyków niezbędnych dla każdej kobiety zalicza się:

- tusz do rzęs;

- korektor;

- podkład;

- błyszczyk/szminka.

Tusz do rzęs określany również mianem maskary przeznaczony jest do podkreślenia rzęs. Niektórzy specjaliści od makijażu uważają, że wykańcza on makijaż. Inni są zdania, że już samo wytuszowanie rzęs znacząco zmienia wygląd kobiety i tusz do rzęs może być jedynym używanym na co dzień kosmetykiem. W sprzedaży dostępne są różne tusze do rzęs, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć ten idealnie dopasowany do jej indywidualnych potrzeb. Wybierać można między tuszami wydłużającymi, pogrubiającymi, podkręcającymi. Najbardziej popularny jest tusz czarny, ale dostępne są też te w innych kolorach.

Korektor jest niezbędny jest chcemy ukryć cienie pod oczami, wypryski, piegi, grudki, drobne blizny czy rozszerzone naczynka. Korektory dostępne na rynku różnią się kolorem. Nigdy nie należy korektora kupować przypadkowo. Jego kolor zawsze powinien być dopasowany do niedoskonałości, które kobieta chce ukryć.

Kosmetyki, z których można zrezygnować, ale warto je mieć

Każda kobieta może, ale oczywiście nie musi zaopatrzyć się w cienie do powiek, eyeliner, puder oraz róż.

Cienie do powiek przeznaczone są do malowania powiek. Do ich nakładania wykorzystać można pędzelki, pacynki, a nawet własne palce. W sprzedaży dostępne są cienie sypkie, prasowane, a także w kremie. Dzieli się je na matowe, błyszczące oraz brokatowe. Producenci oferują również cienie do aplikacji na mokro – przed nałożeniem na powieki należy je zwilżyć.

Puder pozwala na perfekcyjne wykończenie makijażu. Jego zastosowanie to pewność, że koloryt cery zostanie wyrównany, będzie ona prezentowała się perfekcyjnie. Producenci oferują kobietom pudry transparentne, matujące, brązujące, rozświetlające. Ostateczny wybór zawsze uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Panie lubiące mocno podkreślone oczy koniecznie powinny postawić na eyeliner. Aby jednak narysowana nim kreska była perfekcyjna, potrzeba nieco wprawy. Należy pamiętać, że na obu powiekach powinna ona wyglądać tak samo. Dostępne są różne eyelinery. Najwygodniejsze w stosowaniu są te w flamastrze.

Kosmetyki są naprawdę bardzo różne. Te opisane przez nas to absolutna podstawa, którą każda kobieta powinna znać.