Kępki rzęs - idealne podkreślenie makijażu na każdą okazję!

2022-05-18

Idealny makijaż powinien podkreślać rysy twarzy i maskować niedoskonałości. Jednak zdarza się, że nawet najlepsze kosmetyki mogą nie wystarczyć, zwłaszcza w przypadku makijażu oczu. Jednym z problemów, który możesz napotkać, są krótkie rzęsy. Tu na ratunek przychodzą akcesoria takie jak kępki rzęs. Dlaczego warto je stosować i na jakie ich rodzaje powinnaś zwrócić uwagę?


Kępki rzęs - czym się różnią?

Jeżeli do tej pory nie miałaś do czynienia z tym produktem, zapewne zastanawiasz się, czym dokładnie są kępki rzęs i czy warto je stosować. To nic innego jak sztuczne rzęsy, ale podzielone na mniejsze części. Umożliwia to uzyskanie delikatnego efektu i wypełnienie ubytków między naturalnymi rzęsami. Taki produkt jest zdecydowanie łatwiejszy w użyciu, niż klasyczne rzęsy na pasku, które są też trudniejsze w aplikacji.

Kępki rzęs - jakie wybrać?

W ofercie, którą znajdziesz tu dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu, dlatego początkowo wybór może być dla Ciebie problemem. Jednak wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby dopasować produkt do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim zastanów się, czy potrzebujesz jedynie drobnego wypełnienia ubytków, czy mocniejszego podkreślenia makijażu. Jeżeli w grę wchodzi wypełnienie, wybierz delikatne kępki, których długość będzie podobna do długości Twoich rzęs. Dzięki temu efekt będzie dyskretny i bardzo naturalny, co przełoży się na wygląd całego makijażu oczu.

Makijaż wieczorowy wymaga jednak bardziej wyrazistego efektu. Aby go osiągnąć, wybierz dłuższe kępki rzęs i o większym zagęszczeniu włosków. Ich aplikacja w zewnętrznym kąciku oka optycznie powiększy oko i sprawi, że intensywny makijaż będzie bardziej spójny i harmonijny.

Jeżeli jesteś fanką kolorowych makijaży bez względu na okazję i szukasz sposobu, aby podkreślić go jeszcze bardziej, sięgnij po kolorowe kępki rzęs. W ofercie dostępnych jest wiele kolorów, np. różowe i niebieskie kępki, które uzupełnią makijaż o atrakcyjny, nietuzinkowy akcent.

Podkreślone spojrzenie każdego dnia!

Makijaż oczu to kwestia wymagająca wprawy, umiejętności i odrobiny wyobraźni. Odpowiednie dobranie kolorów do typu urody i okazji sprawia, że efekt jest spektakularny. Aby skuteczniej podkreślić spojrzenie, postaw na sprawdzone akcesoria. Kępki rzęs to jeden ze sposobów na to, by zagęścić naturalne rzęsy, wypełnić widoczne ubytki lub po prostu nadać spojrzeniu głębi.

Jeżeli jeszcze nie wypróbowałaś tego typu produktów, sięgnij najpierw po akcesoria delikatniejsze, aby sprawdzić, jak się prezentują. Aplikacja kępek wymaga też wprawy, która przychodzi z czasem. Dlatego im więcej ich przetestujesz, tym lepszy efekt uzyskasz. Produkty te powinny jednak na stałe znaleźć się w Twojej kosmetyczce, aby w razie potrzeby zawsze były pod ręką. Wypróbuj je sama!