Jak znaleźć najlepszy podkład do twarzy?

2022-01-07

Z powodu ogromnej różnorodności typów cery nie można jednoznacznie stwierdzić jaki jest najlepszy podkład do twarzy, który będzie odpowiadać każdej osobie. Przy wyborze produktu dla siebie kierujmy się nie tylko obietnicami producenta. W sklepach zazwyczaj dostępne są testery - warto z nich skorzystać, aby zapoznać się z konsystencją i kolorem podkładu. Sprawa jest nieco utrudniona podczas zakupów przez internet, jednak obecnie jest wiele możliwości zapoznania się z opiniami użytkowników, zarówno w formie tekstu jak i filmów. Warto też zapoznać się ze wskazówkami w jaki sposób należy dobierać podkład odpowiedni dla danego typu cery.


Jak dobrać najlepszy podkład do twarzy?

Na początku należy określić swoje potrzeby. Czy potrzebujemy podkładu, który wytrzyma na twarzy cały dzień i będzie bardzo mocno krył, czy raczej czegoś lżejszego na co dzień? Dla każdego najlepszy podkład do twarzy będzie oznaczał coś innego. Dlatego zanim pójdziemy na zakupy warto określić jakie są potrzeby naszej skóry a także czego my oczekujemy od podkładu. Jeśli potrzebujemy mocnego krycia, to szukajmy podkładów o gęstej formule. Często takie podkłady są zastygające, przez co dłużej utrzymują się na skórze. Zazwyczaj takie produkty dają matowe wykończenie. Tego typu makijaż dobrze sprawdzi się na większe wyjścia, a także dla osób, które chcą ukryć niedoskonałości. W przypadku wyboru mocno kryjącego podkładu należy aplikować w jak najmniejszej ilości aby nie uzyskać efektu maski. Taka cienka warstwa lepiej się też utrzymuje na twarzy. Podkłady matowe nie sprawdzą się u osób z suchą skórą, ponieważ tego typu formuła podkreśli każdą suchą skórkę. Polubią ją natomiast osoby ze skórą tłustą, zmagające się z nadprodukcją sebum. Druga z opcji to podkład o lekkiej formule. Zazwyczaj takie produktu będą miały bardziej lejącą konsystencję, która nie zastyga na twarzy. Wykończenie będzie częściej rozświetlające niż matowe. Tego typu produkty są idealne dla osób, które nie zmagają się z dużymi niedoskonałościami, a potrzebują jedynie wyrównania kolorytu i zakrycia drobnych niedoskonałości. Podkład o lekkiej formule będzie mniej trwały, ale też każde starcie kosmetyku będzie mniej rzucało się w oczy. Lekkie podkłady rozświetlające stają się ostatnio hitem i powoli wypierają zastygające, gęste formuły. Twarz z naturalnym glow kojarzy się ze zdrowym, młodym wyglądem, dlatego coraz więcej osób pragnie uzyskać taki efekt. Jeszcze lżejszą formułą są kremy BB i CC, które są połączeniem kremu oraz podkładu. Jest to produkt idealny dla osób ze skórą suchą, ponieważ nie musimy się obawiać o podkreślenie suchych skórek. Kremy koloryzujące są także bardzo popularnym wyborem w letnich miesiącach, kiedy nasz makijaż ma być lekki i szybki.

Proste triki na poprawę wyglądu każdego podkładu

Nawet najlepszy podkład do twarzy może źle wyglądać, jeśli zostanie nieodpowiednio zaaplikowany. Podstawowy błąd popełniany przez wiele osób to aplikacja za dużej ilości podkładu. Jeśli chcemy uzyskać mocniejsze krycie, to nie tędy droga. Dużo lepiej jest nałożyć dwie cienkie warstwy niż jedną grubą. Zbyt duża warstwa podkładu może skutkować szybszym ścieraniem się makijażu, co w przypadku mocno kryjących produktów bardzo rzuca się w oczy. Drugi błąd to sposób aplikacji. Obecnie wiele osób korzysta z gąbki do aplikacji podkładu. Jest to bardzo pomocne, jeśli gąbka jest prawidłowo używana. Przede wszystkim musi być ona namoczona wodą, jednak dobrze wyciśnięta. Sucha albo zbyt mokra gąbka nie zaaplikuje nam podkładu w odpowiedni sposób. Błędem jest też nałożenie produktu na gąbkę, a dopiero z gąbki na twarz. Taki sposób aplikacji powoduje, że tracimy dużo produktu (zostaje w środku gąbki), a także efekt będzie mniej naturalny niż gdybyśmy podkład wstępnie rozprowadziły na twarzy, a potem doklepały gąbeczką. Kolejny trik to wymieszanie ulubionego podkładu z kremem nawilżającym. Będzie to przydatne kiedy chcemy uzyskać bardziej naturalny, rozświetlony efekt. Przyda się szczególnie w przypadku cery suchej, kiedy podkład podkreśla nam suche skórki. Aby podkład dobrze wyglądał musimy też pamiętać o przeciągnięciu go poniżej linii żuchwy, a w przypadku fryzury odkrywającej uszy - aplikacji resztki podkładu także na uszy.